EPIPHONE AJ 100 CE

Gitara jest według wielu osób najpopularniejszym obecnie instrumentem. Trudno się z tym nie zgodzić, ponieważ moda na gitarę nie przeminęła, a w dodatku sam instrument dzieli się na cztery główne grupy, a mianowicie na gitarę klasyczną, akustyczną, elektryczną i basową, z czego te dwie pierwsze mogą posiadać specjalny akustyczny przetwornik, co zmienia je w jeszcze dwie dodatkowe podgrupy. To sprawia, że wybór gitar jest bardzo szeroki, więc każdy znajdzie instrument odpowiedni dla siebie, a to znacząco wpływa na popularność gitary. Warto jednak zaznaczyć, że każdy instrument od czasu do czasu zyskuje większą popularność lub ją traci, a zjawisko to można zaobserwować na podstawie gitary akustycznej. Dawniej instrument ten był używany głównie w celu grania akompaniamentu dla reszty zespołu, jednak wraz z nadejściem nurtu fingerstyle, na gitarę akustyczną zaczęto coraz częściej patrzeć jak na instrument solowy. Dziś można coraz częściej usłyszeć muzyków, którzy na gitarze akustycznej grają linię melodyczną, basową, rytmiczną, a niekiedy także perkusyjną, a to wszystko jednocześnie. Taki sposób gdy jest trudny, jednak pozwala na bardzo dużą swobodę, ponieważ nie musimy trzymać się schematów i nie potrzebujemy innych muzyków by grali z nami.
Wybierając gitarę elektroakustyczną powinniśmy liczyć się z tym, że jej cena nie powinna być porównywana z gitarą akustyczną, bowiem do ceny samego instrumentu musimy wliczyć także przetwornik. Nie oznacza to jednak, że instrument ten musi być długi. Bardzo dobrym wyborem jest
Epiphone AJ100 CE, która została zaprojektowana z myślą o osobach początkujących. Dbając od wygodę gry, producent stworzył stosukowo wąski jak na gitary akustyczne gryf, który zapewnia bardzo duzą wygodę gry. Swierkowa płyta wierzchnia oraz mahoniowe boki i spód są bardzo częstym połączeniem i gwarantują bardzo ciepłe i jednocześnie czyste brzmienie. Na szczególna uwagę zasługuje przetwornik nano flex, który po nagłośnieniu pozwala uraczyć nas zaskakująco pełnym i naturalnym brzmieniem, co jest rzadko spotykane w instrumentach z tej półki cenowej. Należy pamiętać jednak, że do nagłośnienia gitary elektroakustycznej potrzebne jest combo akustyczne, a jego jakość przełoży się na ogólną jakość brzmienia.
Epiphone jest firmą niezmiennie kojarzoną z marką Gibson. Nic w tym dziwnego, ponieważ produkuje on instrumenty na bazie sprzętu Gibsona, a także jest jego częścią, jednak ceny instrumentów są zwykle nieporównanie niższe, a jakość brzmienia i wykonania nadal stoi na bardzo wysokim poziomie. Epiphone AJ 100 CE jest tego dowodem, ponieważ w stosunkowo niewygórowanej cenie dostaniemy gitarę bardzo wygodna, o przyjemnym, naturalnym brzmieniu, doskonałą zarówno do nauki jak i dalszej gry.