Fender CD60 czy Lag GLAT70?

Gitara akustyczna była dawniej bardzo niedocenianym instrumentem, który służył najczęściej do tworzenia akompaniamentu dla innych instrumentów lub wokalu. Czasy gitary akustycznej, służącej tylko do grania akordami już minęły, ponieważ instrument ten przeżywa dziś swoisty renesans, a gitarzyści tacy jak Tommy Emmanuel czy Andy McKee, udowadniają, że gitara akustyczna może z powodzeniem służyć jako instrument solowy.

Wielu gitarzystów chciałoby, by ich instrument był lepiej słyszalny. W tym celu szukają oni dobrego sposobu nagłośnienia. Można podstawić przed gitarę mikrofon, można założyć specjalny akustyczny przetwornik, ale można również zastanowić się nad wyborem gitary elektroakustycznej, która została stworzona w taki sposób, by jak najlepiej sprawdzała się na scenie.

Na co należy zwracać uwagę podczas wyboru takiego instrumentu? Zasady są takie jak przy wyborze gitary akustycznej, ale należy wziąć pod uwagę także elektronikę. Bardzo dobrą i stosunkowo niedrogą gitarą jest Fender CD60 CE, który został wyposażony w elektronikę cenionej firmy FIshman. Dzięki temu brzmienie jest naturalne i odporne na sprzężenia.
Niektórzy producenci gitar tworzą również własną elektronikę. Warto tu zwrócić uwagę na model Lag GLAT70 DCE, który posiada elektronikę Direct Lag. Instrument charakteryzuje się bardzo ciepłym i śpiewnym brzmieniem, a nagłośniony potrafi zaskakiwać swoim bogatym i czystym dźwiękiem.