Gitary Martin, seria X / Road

Założona w roku 1833 w Pensylwanii firma Martin, znana z produkcji doskonałych gitar akustycznych, niedawno ogłosiła wprowadzenie do swojej oferty nowych gitar z serii X oraz Road. Przy okazji, zaprezentowano również gitarę Ed Sheeran X Signature Edititon. Artysta ma zamiar przekazać 100% swojej części pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży tego modelu. Nowe modele zostały zaprezentowane na Musikmesse 2015 w Frankfurtcie, 15-18 kwietnia.

Modele z serii X:
– 00X1AE – łączenie gryfu z korpusem na 14 progu. Wyposażona w struny SP lifespan oraz elektronikę Fishman Sonitone (z możliwością podłączenia przez USB). Gitara jest dedykowana gitarzystom na każdym poziomie, zapewniając duży komfort gry oraz świetne brzmienie, niezależnie od tego czy jest wykorzystana na scenie czy w domu.

Modele z serii Road:
– GPCRSGT – wyposażona w korpus typu grand, łączona na XIV progu wyposażona w elektronikę Fishman Sonitone z USB. To jeden z pierwszych modeli z serii Road, który posiada body Grand Performance. W zestawie znajduje się również trwardy pokrowiec. Cena nowego modelu wynosi 1299,00 dolarów.